У квітні 2025 року Чорна гора видасть книгу «Океани зерна. Як американське збіжжя змінило світ»

У квітні 2025 року книжкове видавництво Чорна гора видасть книгу «Океани зерна. Як американське збіжжя змінило світ» професора Скотта Рейнольдса Нельсона.

Вперше книга «Океани зерна. Як американськe збіжжя змінило світ» була опублікована 22 лютого 2022 року та описує суперництво світових імперій у контролі за виробництвом та продажем зерна протягом кількох століть. Про цю книгу писали BBC, CBC, The Wall Street Journal, Financial Times, та The New York Review of Books.

Ця книга починається з Одеси — а точніше, одеського порту. Книга розповідає історію світового політичного процесу, економічного розвитку та урбанізації, промислової революції та війн в Європі та США в контексті контролю за виробництвом хліба і маршрутами експорту зерна. Це доволі незвичний погляд на проблему, адже в школі такої історії не викладають.

У школі нам розповідають про битви, але ми ніколи не заглиблюємось у питання, як так сталось, що солдати однієї з армій були голодними. Ми вивчаємо біографії видатних полководців, але мало знаємо про тих, хто забезпечував коней тисячами тонн вівса, будував залізниці та за законом воєнного часу судив корупціонерів і мародерів.

Зараз ми вже знаємо, що таке безпека та стабільність зернових коридорів та як голод впливає на політичний баланс. Ця книга розкриє вам історію того, як підрив каналів постачання продовольства приводив до політичних конфліктів та воєн.

Так, нічого не змінилось. Століттями захоплення хлібодайних земель та експортно-імпортних маршрутів призводило до тяжких наслідків для країн і народів. Все це безпосередньо пов’язано із українськими чорноземами та морськими портами.

Тут всі — чумаки, античні греки, османи, поляки, євреї, британці, американці, французи, німці, російські імперці та українські селяни. Тут все — Босфор и Дарданелли, чума, «картопляний голод», «хлібні бунти», Кримські та Балканські війни, Французькі революції, скасування рабства та Громадянська війна у США, Російсько-Японська війна, Перша світова, російські комуністи та незалежна Українська держава.

Всі великі війни завжди були війнами за хліб. Російська війна проти України — не виключення. Це захоплююча книга про історію Одеси та роль аграрного бізнесу у світовій історії.

Ви по-іншому подивитесь на історію та війну, що триває, після цієї книги.

“Океани зерна. Як американське збіжжя змінило світ” перекладена з англійської мови.

Автор книги Скотт Рейнольдс Нельсон – професор гуманітарних наук Асоціації легкої атлетики Джорджії в Університеті Джорджії, США. Стипендіат Фонду Ґуґґенгайма, автор п’яти книжок, серед них Steel Drivin’ Man , за яку автор отримав Премію Мерла Курті з американської соціальної історії та Премію Марфілда. Нельсон живе в Афінах, штат Джорджія.

Замовити книгу “Океани зерна. Як американське збіжжя змінило світ” можна за посиланням.

Електронна версія буде доступна на платформі Абук.

 

Читайте також:

Чорна гора видає книгу Саймона Шустера «Шоумен» українською мовою.

 

Книжкове видавництво Чорна гора видало автобіографічний роман Станіслава Асєєва «Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала».

 

Видання Депо поставило книгу «Як Україна втрачала Донбас» на перше місце у рейтингу книжок, які треба прочитати про Схід України.

Книжкове видавництво Чорна гора перевидало книгу Станіслава Асєєва «В ізоляції».